Atviras kodas Lietuvai

Stop the Hollyweb! No DRM in HTML5.

Istorija moko vertinti savo laisvę, nes gali ją prarasti. Neįkyrėkite su savo politika, atsako nenorintys mokytis.
Richard Stallman

Atviro kodo seminarai
„Infobalt 2003“ ITT sprendimų forume

„Atviro kodo programos - nauja niša verslui“

2003 m. spalio 24 d., 10-12.45 val., 5 salės konferencijų salėje (Ia.)

„Infobalt 2003“ ITT sprendimų forumo metu visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“ organizavo seminarų ciklą tema „Atviro kodo programos - nauja niša verslui“. Seminaruose buvo pristatyti atviro kodo sprendimai bei gerosios praktikos istorijos. Šie praktiniai seminarai skirti IT bei kitų profilių įmonėms, valstybinių institucijų IT vadovams.

Pranešimus skaitė įmonių, naudojančių laisvas atviro kodo programas, teikiančių paslaugas bei kuriančių atviro kodo produktus, atstovai.

Žemiau pateikiama pranešimų dienotvarkė. Šalia daugelio pranešimų yra pateikiamos ir PDF formato pranešimų bylos, kurias galite atsisiųsti.

DIENOTVARKĖ.

 1. Atviro kodo programos – nauja niša verslui. Tomas Jonušas, organizacijos „Atviras kodas Lietuvai“ viceprezidentas.
  10.00-10.10, trukmė 10 min.

  1


 2. Atviro kodo programos - sėkmingam biuro darbui. Žilvinas Jančoras, UAB „Patikimi sprendimai“ direktorius.
  10.10-10.30, trukmė 20 min.

  Programinės įrangos legalizavimas bei lituanizavimas yra aktuali problema visoms organizacijoms. Didelė programų kaina (standartiniams biuro darbams atlikti legalus Microsoft programų rinkinys kainuoja 1000-1500 Lt), sudėtinga licencijavimo politika, verčia ieškoti kitų sprendimų. Atvirojo kodo (Open Source) programinė įranga arba laisvos licencijos programos tampa rimta alternatyva visame pasaulyje paplitusioms komercinėms programoms.
  Linux operacinė sistema: saugumas; stabilumas; atsparumas virusams; sukurta dirbti tinkle; Gnome - patogi grafinė aplinka lietuviškai. Linux operacinės sistemos ir atviro kodo pagrindu veikiančios programos. Atvirojo kodo programų diegimo praktiniai klausimai.

  1, 2, 3 PDF, 189KB


 3. Atviro kodo programos mokyklų administravime. Albertas Agejevas, UAB „Programuotojų artelė“.
  10.30-10.55, trukmė 25 min.

  „SchoolTool“ projektas yra pagrindas mokyklų administravimo sistemoms kurti. Kadangi mokyklų administracinės struktūros labai skiriasi skirtingose šalyse, tad dedamos ypatingos pastangos, kad galima būtų pritaikyti daugelio šalių mokykloms.
  Pranešime pristatomas „SchoolTool“ projektas, planuojamas jo funkcionalumas bei pritaikymo Lietuvai galimybės. Projekto „SchoolTool“ iniciatorius - Markas Shuttleworthas.

  1, 2 PDF, 80KB


 4. „IBM“ ir „Linux“. Mindaugas Glodas, UAB „IBM Lietuva“ Pardavimų skyriaus vadovas.
  10.55-11.20, trukmė 25 min.

  1 PDF, 1.1MB


 5. Atviro kodo vieta verslo IT infrastruktūroje. Romas Kazakevičius, UAB „BMS Sprendimai“ direktorius.
  11.20-11.45, trukmė 25 min.

  Atviro kodo skiriamieji bruožai ir alternatyvos. Atviro kodo reikšmė ir vieta, siekiant pagrindinio verslo rodiklio – pelno. Galimi atviro kodo sprendimai. Sėkmės istorijos.

  1, 2, 3 PDF, 350KB


 6. „Avaya“ IP telefonijos sprendimai „Linux“ pagrindu. Eugenijus Kurtinaitis, UAB „FIMA“ Telekomunikacinių sprendimų departamento direktorius.
  11.45-12.00, trukmė 15 min.

  „Avaya“ (www.avaya.com) naujosiose IP telefonijos serveriuose naudoja „Linux“ operacinę sistemą, kas užtikrina saugesnį bei stabilesnį telekomunikacinių stočių darbą.
  UAB „FIMA“ yra kompanijos „Avaya“ sidabrinis verslo partneris (Silver Business Partner).

  1, 2


 7. Atviro kodo programų teisinis reglamentavimas. Remigijus Rinkevičius, advokato padėjėjas, LTU.
  12.00-12.20, trukmė 20 min.

  Įstatyminė bazė Lietuvoje, reglamentuojanti uždaro kodo programų ir atviro kodo programų naudojimą. Problemos, su kuriomis gali susidurti verslininkas ir kaip reikėtų elgtis, sprendžiant šias problemas. Rekomendacijos, ką reikėtų keisti įstatyminėje bazėje.

  1, 2 PDF, 93KB


 8. Atviro kodo projektų valdymas. „Debian“ ir „Skolelinux“ projektai.(anglų k.) Aigars Mahinovs, ofšorinės įmonės atviro kodo konsultantas (Latvija) - neatvyko.
  12.20-12.45, trukmė 25 min.

  Atviro kodo programų kūrimo projektų valdymas, remiantis „Debian GNU/Linux“ ir „Skolelinux“ projektų patirtimi.
  „Skolelinux“ yra mokykloms skirta „Debian“ pagrindu sukurta distribucija. Pagrindinė jo savybė yra nesudėtingas diegimas ir patogi konfigūravimo aplinka. „Skolelinux“ projekto iniciatoriai yra Norvegijos kūrėjai, prie kurių jau jungiasi Latvija, Vokietija ir Olandija.

  PDF, 93KB


Susitikimas su MySQL atstovu David Axmark

MySQL_logo

2004 m. kovo 26 dieną
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete
Naugarduko g. 24, Vilnius

Į seminarus buvo kviečiami visų universitetų studentai ir dėstytojai, kurie specializuojasi duomenų bazių ir web aplikacijų kūrimo srityje, PHP programuotojai ir kiti, kuriems šis susitikimas galėjo būti įdomus ir naudingas.

13 val. MIF ITC vyko seminaras dėstytojams, iš karto po to (15 val.) - 101 auditorijoje David Axmark susitiko su studentais. Iš viso susirinko daugiau nei 100 klausytojų. Mūsų tinklalapyje pateikiama seminarų medžiaga: PDF (1.97 MB), SXI (2.23 MB).

DAVID AXMARK yra vienas iš dviejų aktyvių kompanijos „MySQL AB“ įkūrėjų. Jis dirbo prie „MySQL“ produkto kūrimo dar tada, kai ši programinė įranga nebuvo taip plačiai žinoma.
Šiuo metu David programuoja „MySQL“ duomenų bazių serverį ir rašo dokumentaciją, taip pat populiarina „MySQL“ konferencijose ir kituose renginiuose visame pasaulyje. David Axmark turi jau beveik 20 metų darbo, kaip konsultanto ir programinės įrangos kūrėjo, patirtį.
Pradėjęs domėtis laisvomis programomis nuo 1980-ųjų, David Axmark vysto sėkmingą atviro kodo programinės įrangos verslo modelį. Iki „MySQL“ paplitimo, David daugiau nei 15 metų dirbo konsultantu. Jis yra sukūręs modernią rinkos tyrimo sistemą („A State of the art Market research system“), panaudojant CommonLISP, CLOS ir MySQL ISAM, ir pažangų verslo grafikų paketą („Advanced Business graphics package“), užimantį tik 32k RAM. David Axmark yra daug dirbęs 6502 ir Z80 assembler, BASIC, C, CommonLisp, (Bourne)-Shell ir Perl programavimo kalbomis.
Pomėgiai: kelionės kalnuose, discgolf ir Ultimate Frisbee.

„MySQL“ skiriasi nuo kitų laisvų atviro kodo projektų, kadangi komercinė kompanija nuo pat įsikūrimo pradėjo kurti atviro kodo programinę įrangą. Tuo tarpu daugelis kitų laisvų atviro kodo duomenų bazių buvo arba pristatytos „normalių“ nuosavybinių komercinių kompanijų baigiantis jų komercinei veiklai, arba sukurtos universitetuose.
Pagrindinė nauda, kurią suteikia „MySQL“ naudojimas, yra greitis, patikimumas, praktiškumas ir patogumas.
Susitikimo metu klausytojai buvo supažindinti su „MySQL“ istorija, apžvelgtos dabartinės „MySQL“ funkcinėmis savybėmis (4.0, 4.1, 5.0 ir 5.1 versijos).
Naujausiose „MySQL“ versijose didelis dėmesys skiriamas visų „standartinių“ funkcijų įtraukimui (subužklausos, „stored“ procedūros, trigeriai, Unicode palaikymas, kt.). Programinė įranga papildyta nestandartinėmis savybėmis: „Full text“ paieška, geografiniai duomenys ir kt.
„MySQL“ yra naudojamos ir kritinėse aplikacijose tokių kompanijų kaip „Yahoo!“, „Cisco“ ir „Google“.
„MySQL AB“ naudoja dvigubą licencijavimo sistemą, kuomet tas pats programos išeities tekstas suteikiamas vartotojui pagal GPL ir ne GPL komercinę licencijas.
„MySQL“ duomenų bazių sistema yra viena populiariausių SQL duomenų bazių pasaulyje. Vien tik iš „MySQL.com“ svetainės kasdien vartotojai atsisiunčia daugiau nei 35 000 serverių. Priskaičiuojama per 4 milijonus „MySQL“ įdiegimo atvejų.

Konferencija „Atviras kodas švietimui“

2004 m. gegužės 12 d. 15 val.
Vilniaus pedagoginio universiteto Aktų salėje
(VPU centriniai rūmai, III a., Studentų g. 39)

Gegužės 12 dieną Vilniaus pedagoginiame universitete įvyko pirmasis renginys švietimui apie atvirąjį kodą - konferencija „ATVIRAS KODAS ŠVIETIMUI“. Buvo kviečiami mokyklų, gimnazijų mokytojai, moksleiviai, universitetų dėstytojai ir studentai. Mokytojams įteikti VPU pedagogų kvalifikacijos kėlimo centro pažymėjimai.

Konferencijos programa
14:30-15:00 – Atvykimas, registracija
15:00-15:15 – „Atviras kodas Lietuvoje“, Romena Puikytė (visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“)
15:15-15:45 – „European Schoolnet: tyrimai ir siūlymai mokyklai“, Vytautas Verseckas (Švietimo informacinių technologijų centras)
15:45-16:05 – „Atviras kodas – atvirai visuomenei“, Žilvinas Jančoras (VGTU Atvirojo kodo institutas)
16:05-16:25 – „Ar mokytojui verta naudoti atvirąsias programas?“, Viktoras Dagys (Lietuvos kompiuterininkų sąjunga)
16:25-16:45 – „Interneto technologijų dėstymas naudojant atvirojo kodo programas“ Vitalijus Karpovičius, (Natalijos Kazakovos Kompiuterių Mokykla)
16:45-17:15 – Kavos pertraukėlė
17:15-17:30 – „Linux terminaliniai serveriai mokykloje“, Edvardas Vinogrodskis (UAB „Optineto sistemos“)
17:30-17:50 – „Moodle - AK nuotolinio mokymo sistema“, Jurgis Pralgauskis (KTU gimnazija)
17:50-18:15 – „Atviro kodo sprendimai“, Mindaugas Tautkus (UAB „Virtualūs sprendimai“)
18:15 – Diskusijos, renginio pabaiga

Organizatoriai: VPU Fizikos ir technologijos fakultetas, VPU pedagogų kvalifikacijos kėlimo centras, UAB „Virtualūs sprendimai“, visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“.

Kodėl programinės įrangos patentai yra blogai?

Ričardo Stalmano (Richard Stallman) ir jo kolegų paskaita Lietuvoje

Data: 2004 m. liepos 21 d., 10 val.

Vieta: LR Seimas, Gedimino pr. 53, I rūmai, Konstitucijos salė (III a.)
(įėjimas per III rūmus iš M.Mažvydo bibliotekos pusės)

Čia rasite audio įrašus anglų kalba, prezentacijas bei detalesnę inforamaciją apie Baltijos turą. Taip pat galite paskaityti renginio apžvalgą, o mūsų nuotraukų galerijoje rasite ir nuotraukas.

Programinės įrangos patentai, kuriuos planuoja įteisinti nauji Europos patentų teisės pakeitimai, sukėlė daug prieštaravimų ir diskusijų visuomenėje ir IT verslininkų tarpe. Šie planai slepia daug pavojų, neakivaizdžių iš pirmo žvilgsnio, bet siekiančių toli už patentų teisės ir IT pramonės ribų. Apie šiuos pavojus ir kaip jų išvengti kalbės pasaulinio garso programų kūrėjas ir visuomenės teisių gynėjas Ričardas Stalmanas iš Laisvų programų fondo (Free Software Foundation) ir jo kolegos iš Europos Sąjungos.

Kviečiame visus norinčius į seminarą-diskusiją Seimo III rūmų konferencijų salėje:

9:30 – 10:00 Registracija
10:00 – 11:00 Ričardas Stalmanas, Free Software Foundation (FSF):
                     „Programinės įrangos patentai – kliūtis informacinių technologijų vystymui“
11:00 – 11:10 Pertraukėlė
11:10 – 11:30 Markas Šulce, Foundation for a Free Information Infrastructure (FFII):
                    „Ekonominiai PĮ patentų padariniai, padėtis Briuselyje ir ką daro FFII“
11:30 – 11:50 Kristianas Engstremas, Foundation for a Free Information Infrastructure (FFII Sweden):
                    „Ką galima padaryti atskirose ES šalyse?“
11:50 – 13:00 Klausimai ir diskusija

Ričardas Stalmanas (Richard Stallman) – Laisvų programų fondo (Free Software Foundation) įkūrėjas, GNU projekto iniciatorius, GNU Bendrosios laisvosios licencijos (GNU General Public License, GPL), tapusios laisvos progragraminės įrangos licencijų standartu, autorius. R.Stalmano nuopelnai įvertinti daugeliu apdovanojimų, jis yra Europos ir Amerikos universitetų garbės daktaras. R.Stalmanas parašė daug laisvų programų, paplitusių visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Plačiau apie pranešėją – jo asmeniniame tinklapyje http://www.stallman.org

Markas Šulce (Marco Schulze) – Vokietijos firmos NightLabs vadovas. Firma NightLabs, (http://www.nightlabs.de) specializuojasi užsakomos ir specializuotos tinklinės įrangos kūrime.

Kristianas Engsremas (Christian Engström) – programuotojas ir verslininkas iš Švedijos. 20 metų dirbo nedidelėje programinės įrangos firmoje programuotoju, nuo 2001 m. dirba privačiu IT verslo konsultantu.

Registracija. Norinčius dalyvauti prašome užsiregistruoti el. paštu grazulis@akl.lt arba grazulis@ibt.lt (nurodykite vardą, pavardę ir organizaciją) ir ateinant turėti asmens dokumentą (reikalingas leidimui į Seimo rūmus). Registracija vyks iki liepos 20 d.
Telefonai pasiteirauti: (8-684) 49802 arba (8-614) 36366 (Saulius Gražulis).

Susitikimo organizatoriai:
GNU_logo GFFII_logo FFII-Sweden_logo AKL_logo Seimas_herbas

Atvirieji standartai ir atvirieji dokumentų formatai savivaldybėse

Data: 2005 m. balandžio 28 d., 9.30 val.

Vieta: Vilniaus miesto savivaldybė, Konstitucijos pr. 3, Tarybos posėdžių salė.

Praktinis seminaras, parengtas remiantis atliktais tyrimais įgyvendinant PHARE 2002 Bendradarbiavimo abipus sienos Baltijos jūros regione programos finansuojamo atvirųjų standartų ir dokumentų formatų naudojimo savivaldybėse pilotinį projektą.

Seminaras skirtas: Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių IT vadovams ir specialistams, valstybinių institucijų IT vadovams ir specialistams, norintiems pagilinti žinias atvirųjų standartų ir atvirojo kodo srityje.

Dienotvarkė: (pdf)

9:30 – 10:00 Registracija

10:00 – 10:15 Atvirieji standartai – Tomas Jonušas
Atvirieji standarti, atvirieji dokumentų formatai ir jų svarba
PDF OpenDocument

10:15 – 10:30 El. savivalda, el. paslaugos ir strategijos – Žilvinas Jančoras
Praktiniai pavyzdžiai, patirties pristatymas, techniniai sprendimai, finansavimo galimybės

PDF OpenDocument

10:30 – 11:15 Interneto svetainės ir atvirieji standartai – Albertas Agejevas
Tyrimų analizė, EK ir praktiniai pavyzdžiai, demonstracija

PDF OpenDocument

11:15 – 11:30 Kavos pertraukėlė

11:30 – 12:15 Atvirieji dokumentų formatai ir "OpenOffice" paketas – Mantas Kriaučiūnas
Tyrimų analizė, EK ir praktiniai pavyzdžiai, demonstracija

PDF OpenDocument

12:15 – 12:30 “Novell” sprendimai ir atvirieji standartai – Paulius Dubinskas
Pritaikymų pavyzdžiai, demonstracija

PDF OpenDocument

12:30 – 12:50 Praktiniai “Linux” sprendimai – Žygimantas Jančoras
Pritaikymų pavyzdžiai, demonstracija

12:50 – 14:00 Kavos pertraukėlė, diskusijos

Seminaro pranešimus atsisiųsti galite ir iš čia.

Akimirkos iš seminaro - http://www.akl.lt/nuotraukos/phare_seminaras.

Išsamiau apie projektą - www.akl.lt/phare

. EU logo AKL_logo Vilnius_logo LAKA_logo

Atvirieji standartai ir atvirieji dokumentų formatai viešajame administravime

Data: 2005 m. gegužės 20 d., 10 val.

Vieta: Vilniaus miesto savivaldybė, Tarybos posėdžių salė (Konstitucijos pr. 3, Vilnius)

Gegužės 20 d. Vilniaus miesto savivaldybės patalpose organizuota baigiamoji PHARE 2002 Bendradarbiavimo abipus sienos Baltijos jūros regione programos finansuojamo projekto konferencija.

Konferencija skirta: Savivaldybių informacinių technologijų sritį kuruojantiems vadovams bei administracijų direktoriams, taip pat - apskričių viršininkų administracijų vadovams ir informacinių technologijų sritį kuruojantiems vadovams bei valstybinių institucijų informacinių technologijų padalinių vadovams. Buvo kviečiami visi, kuriems konferencijos tema yra aktuali.

Konferencijoje pateikti atvirųjų standartų ir atvirojo dokumento formato pilotinio projekto rezultatai, rekomendacijos viešojo administravimo institucijoms bei gairės tolimesnei veiklai, buvo keičiamasi patirtimi bei pristatomos projektų finansavimo galimybės.
Konferencijos metu Lietuvos savivaldybėms buvo dalijamas „Atvirųjų standartų vartotojo vadovas“, skirtas savivaldybių darbuotojams, rengiantiems viešąją informaciją ir dokumentus bei IT specialistams, aptarnaujantiems kompiuterines sistemas. Vadovas neabejotinai bus naudingas ir kitų institucijų valstybės tarnautojams, įmonių bei organizacijų specialistams, tad netrukus jis bus patalpintas mūsų svetainėje elektroniniame formate.

P R O G R A M A:

9.40 – 10.00 Registracija

10.00 – 10.05 Sveikinimo žodis

10.05 – 10.20 Atvirieji standartai, projekto pristatymas, VO “Atviras kodas Lietuvai”
Tomas Jonušas, AKL viceprezidentas

PDF OpenDocument

10.20 – 10.40 Europos Komisijos programa IDABC: sąveikumo tarp Europos sistemų pagrindas – atvirojo kodo programos (OSS) ir atvirieji standartai (OS)
Romualdas Krukauskas, VĮ „Infostruktūra“

PDF OpenDocument

10.40 – 11.00 E. Miestas visiems
Giedrius Rakauskas, Vilniaus miesto savivaldybės Informacinių technologijų plėtros skyriaus vedėjas

PDF OpenDocument

11.00 – 11.30 Atvirojo kodo portalo galimybių naudojimas valstybės organizacijos informacijos sklaidai tinkluose
Juozas Zalatorius, ekspertas

PDF OpenDocument

11.30 – 11.50 Kavos pertraukėlė

11.50 – 12.20 Savivaldybių interneto svetainių suderinamumas su atviraisiais standartais
Albertas Agejevas, VO „Atviras kodas Lietuvai“ ekspertas

PDF OpenDocument

12.20 – 12.50 Viešųjų dokumentų publikavimas ir keitimasis atviraisiais dokumentų formatais
Mantas Kriaučiūnas, VO „Atviras kodas Lietuvai“ ekspertas

PDF OpenDocument

12.50 – 13.10 Kavos pertraukėlė

13.10 – 13.30 Struktūriniai fondai: priemonės, įgyvendinimas, faktai, skaičiai, perspektyvos
Mindaugas Gikys, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės Struktūrinių fondų administravimo vyr. specialistas

PDF OpenDocument

13.30 – 13.50 Struktūriniai fondai: bendrieji patarimai, vertinimas
Dainius Kalvaitis, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros asiruošimo struktūriniams fondams skyriaus projektų vadovas

PDF OpenDocument

13.50 – 14.10 FP6 programos galimybės valdžios institucijoms
Rimantas Skirmantas, Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūros vyr. specialistas

PDF OpenDocument

14.10 – 14.30 Elektroninės valdžios įgyvendinimui skirti sprendimai
Žygimantas Jančoras, UAB “Patikimi sprendimai”

PDF OpenDocument

Nuo 14.30 Furšetas, diskusijos

Seminaro pranešimus atsisiųsti galite ir iš čia.

Išsamiau apie projektą - www.akl.lt/phare

. EU logo AKL_logo Vilnius_logo LAKA_logo

Atvirieji standartai ir atvirieji dokumentų formatai savivaldybėse

Data: 2005 m. gegužės 24 d. ir 25 d.

Vieta: VGTU, Naugarduko 41, Vilnius (kompiuterių klasė)

Praktinis seminaras, parengtas įgyvendinant PHARE 2002 Bendradarbiavimo abipus sienos Baltijos jūros regione programos finansuojamą atvirųjų standartų ir dokumentų formatų naudojimo savivaldybėse pilotinį projektą.

Seminaras skirtas: Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių darbuotojams, rengiantiems ir publikuojantiems viešuosius elektroninius dokumentus ir viešąją informaciją, informacines sistemas savivaldybėse prižiūrintiems specialistams.

Seminare bus pristatyti projekto įgyvendinimo metu atlikto savivaldybių svetainių testavimo rezultatai, paminėtos pagrindinės klaidos kuriant svetaines ir pateikti sprendimai kaip jas taisyti, seminaro dalyviai praktinių užsiėmimų metu patys galės praktiškai taisyti savo kuruojamų svetainių puslapius, juos tikrinti validatoriumi ir taisyti klaidas.

Taip pat seminare bus pristatyti atvirieji dokumentų formatai, jų svarba viešosios informacijos publikavimui, dokumentų kūrimo atviraisiais formatais bei dokumentų konvertavimo į atviruosius formatus priemonės. Seminaro dalyviai praktiškai galės išbandyti šias priemones seminaro metu.

Dienotvarkė:

9:45 – 10:00 Registracija

10:00 – 10:20 Atvirieji standartai, atvirieji dokumentų formatai ir jų svarba

10:20 – 11:15 Savivaldybių Interneto svetainių suderinamumas su atviraisiais standartais

11:15 – 11:30 Kavos pertraukėlė

11:30 – 12:00 Savivaldybių Interneto svetainių suderinamumas su atviraisiais standartais
Demonstracija, praktiniai užsiėmimai


12:00 – 12:45 Atvirieji dokumentų formatai savivaldybės informacijai publikuoti ir keistis su gyventojais bei kitomis institucijomis

12:45 – 13:00 Kavos pertraukėlė, diskusijos

13:00 – 15:00 Atvirieji dokumentų formatai savivaldybės informacijai publikuoti ir keistis su gyventojais bei kitomis institucijomis
Demonstracija, praktiniai užsiėmimai


Seminaro metu galėsite praktiškai naudotis "Atvirųjų standatų vartotojo vadovu", kuris bus dalijamas savivaldybėms baigiamosios konferencijos metu gegužės 20 dieną. Jei konferencijoje nedalyvausite, vadovą galėsite atsiimti seminaro metu.

Išsamiau apie projektą - www.akl.lt/phare

. EU logo AKL_logo Vilnius_logo LAKA_logo

 

Laisvos programos mokykloje: patogus ir saugus darbas kompiuteriu

Data: 2009 m. balandžio 3 d.

Vieta: Vilniaus Adomo Mickevičiaus Gimnazija (Kruopų g. 11, Vilnius)

Tikslai:

Motyvacija mokytojui dalyvauti seminare:

Programa:

10.00 Įvadas – LPĮ ir Atvirojo kodo idėjos ir filosofija 

10.30 Mokomųjų programų pristatymas:  fizikai,  pradiniam ugdymui, kalbų mokymuisi

11.00 Lietuvai pritaikyta operacinė sistema GNU/Linux Baltix (naudojimas, diegimas, konfigūravimas)

12.00 Pietų pertrauka

12.45 Taikomųjų programų pristatymas: biurui, internetui, grafikai, garsui

14.00 Mokomųjų programų pristatymas: matematikai, geografijai, muzikai, ekonomikai-istorijai, programavimui

15.00 Arbatos pertrauka

15.15 LPĮ vartotojų bendruomenės (Kur kreiptis pagalbos? Kaip galėčiau padėti LPĮ vystymuisi?)

16.00 Pabaiga

Lektoriai:

Andžej Miloš – IT mokytojas iš Vilniaus A. Mickevičiaus gimnazijos

Jurgis Pralgauskis – IT mokytojas iš KTU gimnazijos, organizacijos Atviras Kodas Lietuvai narys

Mantas Kraučiūnas – OS GNU/Linux Baltix kūrėjas, organizacijos Atviras Kodas Lietuvai valdybos narys

Dalyviai:

Seminaras yra nekomercinis, skiriamas visų dalykų mokytojams, kurie jau naudoja informacines technologijas. Vietų skaičius – 25. Seminaro metu mokytojai klausys lektorių pranešimų, dalyvaus diskusijose bei praktiniuose užsiėmimuose prie kompiuterių. Dalyviai gali atsinešti į seminarą savo asmeninius kompiuterius ir įdiegti OS GNU/Linux Baltix.

Registracija:

Registruotis galima iki 2009 m. kovo mėnesio pabaigos spaudžiant šią nuorodą.

 

Pasiteiravimui:

el.paštu:mokslui@akl.lt   

telefonu: +370 605 49531 - Andžej Miloš arba +370 616 77613 - Jurgis Pralgauskis

Kodėl seminaras yra svarbus?

Informacinėms technologijoms tampant kasdienybe, svarbu, kad visiturėtų kuo geresnes galimybes jomis pilnavertiškai naudotis.

Registruotis į seminarą